Полтава стала першим містом в Україні де відтворили різдвляне містечко.

У Полтаві працює різдвяне містечко. Хто ще не встиг відвідати містечко, то ще є час до 8 січня.
2019 року з 16-ї до 19-ї години в ОЦЕВУМі (вул. Соборності, 67). Вхід — вільний. Тут полтавці та гості міста можуть поринути в атмосферу дня та ночі народження Ісуса.

Різдво — це завжди тепле родинне свято. Чому? У кожного, мабуть, своя відповідь. Проте ніхто б не відмовився перенестися на дві тисячі років у минуле, щоб відчути справжню атмосферу Віфлеєму. Це бажання стало реальністю, адже в Полтаві вперше в Україні можна відвідати різдвяне містечко! І не тільки споглядати реконструкцію подій ночі народження Ісуса Христа, а й стати учасником цієї феєрії.

Перед брамою Віфлеєму, на подвір’ї ОЦЕВУМ, гостей зустрічають пастухи зі своїми отарами. Кожні 15 хвилин янголи повідомляли їм благу звістку про народження Ісуса.  Всередині містечка спочатку треба внести себе в реєстр, адже у Віфлеємі, за наказом царя, відбувається перепис населення.

На вулицях відтвореного міста можна  зустріти римських вояків, жебраків і майстрів більше десятка стародавніх ремесел: гончарства, плетіння кошиків, парфумерії, виготовлення запашних спецій, малювання тощо.

Фахівці не лише охоче діляться своїми знаннями, а й допоможуть самостійно виготовити сувеніри на згадку про різдвяний Віфлеєм.

Як і два тисячоліття тому, у закутку хліву радіють новонародженому Ісусу Марія та Йосип. А в залі показують історію народження Ісуса в форматі лаконічної та змістовної вистави.

Загалом «Ніч у Віфлеємі» – це понад 10 інтерактивних локацій, 200 волонтерів, 150 спеціально створених костюмів.

Захід утворено завдяки  підтримці української діаспори в США. Такі заходи традиційні в США.

 

Leave a comment