Турагенти міста інспектують аеропорт «Полтава»

26 березня відбудеться довгоочікуваний виліт туристів із «Аеропорту-Полтава». Перші 140 пасажирів пройдуть реєстрацію в реконструйованому терміналі полтавського летовища і вирушать до єгипетського Шарм-ель-Шейху. Сьогодні ж представники провідних туристичних агенцій міста проінспектували аеропорт.

У тому, що рейс відбудеться сумнівів немає – продали 98% квитків на літак, станом на 22 березня вільні лише 8 крісел. Про це повідомила керівниця Харківського відділення туристичного оператора Join Up Вікторія Назаренко.

Екскурсія полтавським аеропортом напередодні першого вильоту відбулася в рамках обговорення перспектив виїзного туризму в Полтавській області. Її провели для представників кількох десятків туристичних агенцій.

Директор КП «Аеропорту-Полтава» Володимир Окара, розказав і показав, що очікує на туристів, які першим рейсом полетять в Єгипет.

Купили новий трап, а до самого літака треба буде пройтися пішки.

Роботи в головному терміналі завершили, останні приготування – прибирання, підготовка кафетерію.

Головне, що до відкриття закупили нове обладнання і завершили усі необхідні ремонтні роботи, налагодили роботу митниці та прикордонників.

– Минулого року ми зробили ремонт нашого терміналу, повністю його обновили: встановили нове освітлення, вхідні групи, ряд необхідного обладнання для реєстрації та безпеки пасажирів, для роботи митної і прикордонної служб, – на початку екскурсії розповів Володимир Окара. – Аеропорт забезпечений усім для безпечного і комфортного відправлення пасажирів на відпочинок.

Крім головного терміналу відремонтували руліжну доріжку і привели до ладу злітно-посадкову смугу. 550 метрів збудували з нуля. Тепер її загальна довжина – 2550 метрів, а завширшки вона 43 метри. До слова, довжина злітно-посадкової смуги аеропорту в Жулянах – 2310 метрів.

– Ми будемо приймати Boeing 737-300 і 737-700. Рейси авіакомпанії Sky Up від туроператора Join Up із Полтави виконуватиме Boeing 737-700, це новий літак. Більше того скажу, що наш аеропорт проводив аудит у цій компанії, нас абсолютно задовольнив їхній парк літаків, вони абсолютно безпечні, нові й технологічні, – запевнив директор аеропорту.

Вікторія Назаренко, представниця туроператора, також розповіла, що Boeing для зручності незабаром обладнають новими кріслами – більш тонкими і легкими, що будуть зручнішими для пасажирів за рахунок збільшення простору між рядами.

 

Для посадки на борт «Аеропорт-Полтава» придбав новий трап. На питання, чи буде підвіз пасажирів до трапу, Володимир Окара відповів, що йти доведеться пішки. Щоправда, незручності це не принесе, бо літак ставатиме за 50 метрів від виходу з терміналу.

Над купівлею телетрапу (критого переходу з терміналу) подумають, якщо кількість рейсів збільшиться до двох-трьох на день.

А ось підвіз пасажирів до самого аеропорту забезпечать – з Кременчука, Горішніх Плавнів і з центрального автовокзалу Полтави.

Пасажирів, які приїдуть до аеропорту на власному транспорті, поки парковкою не забезпечать ще найближчі 5 рейсів. Проте в цей період, найближчі місяць-півтора, транспортні засоби можна залишати біля терміналу на нетривалий час під наглядом охорони. Вартість майбутньої послуги з паркування не називають, адже наразі шукають інвесторів.

Duty Free буде згодом, а на реєстрацію потрібно приїхати за три години.

Реєстрація відбуватиметься у головному залі. До слова, пасажирам доведеться прибувати щонайменше за три години до реєстрації, адже поки в «Аеропорту-Полтава» не працює система онлайн-реєстрації і це відбуватиметься в ручному режимі.

– Ця система дуже і дуже дорого коштує, нам треба трохи політати. Але до кінця цього року онлайн-реєстрація однозначно буде, – запевнив Окара. – І питання не тільки у зручності для пасажирів, а це є вимогою Державної авіаційної служби.

Вручну, до речі, також відбуватиметься видача багажу.

 

Для пасажирів з дітьми

Для зручності пасажирів у приміщенні аеровокзалу побудували додаткові туалети. У жіночих – столики для пеленання французького виробництва. Таких немає навіть в аеропорту Борисполя, заявив Володимир Окара.

Столики для пеленання є й у кімнаті для пасажирів з дітьми. Тут же – м’які меблі, столова зона з «мікрохвильовкою». Розташована ця кімната у головному залі, тож скористатися нею зможуть пасажири, які ще не пройшли реєстрацію.

У головному залі для пасажирів, що чекають на реєстрацію є ряд лав. Такі ж сидіння, щоправда в значно більшій кількості, в залі очікування вильоту.

Їжа і магазини

Одне з питань, які найчастіше задають туристи агентам, чи буде в полтавському аеропорту Duty Free. За словами Володимира Григоровича, для зони вільної торгівлі вже виділили приміщення.

– На перший рейс працюватиме тільки кафе. Рейс другий-третій – буде Duty Free. Уже укладені договори, вже люди працюють. Адже це не лише питання укладання договору: необхідне погодження з митницею, прикордонною службою, Державіаслужбою, щоб відкрити тут магазин безмитної торгівлі.

У кафе, куди вже за пару днів почнуть завозити їжу, можна буде підкріпитися і навіть «зняти стрес» перед польотом, пожартував Володимир Окара.

 

Туроператор запевняє, що відміняти і затримувати рейси не збираються. Туреччина – буде.
Ціни на виліти шукайте на нашому сайті за посиланням.

Leave a comment