Повертаємося до тестів по прильоту. Нові правила в’їзду в Україну.

Анонсовано оновлені правила в’їзду в Україну: застосунок Вдома повертається

Громадяни України та всі іноземні туристи від 18 років, які не пройшли вакцинацію від коронавірусу та перетинають державний кордон на в’їзд, мають встановлювати мобільний додаток Вдома, що контролює дотримання самоізоляції.

Самоізоляція не потрібна, якщо особа залишає країну протягом 72 годин. Також уникнути 10-денної самоізоляції можна, якщо протягом 72 годин з моменту в’їзду пройти ПЛР-тестування або зробити експрес-тест на антиген та отримати негативний результат.

Проте ця опція недоступна для громадян, що прибувають з Росії чи Індії. Вони мають пройти обов’язковий 14-денний карантин без можливості його дострокового припинення.

Для невакцинованих іноземних громадян та осіб без громадянства чинним залишається вимога наявності дійсного поліса страхування із покриттям лікування COVID-19 та зробленого максимум за 72 години до в’їзду тесту – ПЛР або антиген.

Діти до 12 років, як і раніше, не потребують наявності тестів. Діти від 12 до 18 років повинні мати негативний результат тестування, але звільнені від самоізоляції та встановлення додатка Вдома.

Щодо осіб вакцинованих – підтвердженням вакцинації від COVID-19 вважається надання документа, який демонструє отримання повного курсу (2 дози вакцини, що схвалена ВООЗ для екстреного застосування, крім вакцини Janssen від Johnson&Johnson, яка є однодозовою) – це може бути міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат вакцинації.

Громадяни України мають право уникнути самоізоляції в тому числі в разі отримання 1 дози вакцини та пред’явлення документа, що це підтверджує – Довідка 063-О.

Нові правила набудуть чинності 4-5 серпня 2021.

Leave a comment